Дії водія у випадку ДТП

Ніхто з нас не застрахований від такої неприємності, як потрапляння в дорожньо-транспортну пригоду. І для того, щоб не робити таку неприємність ще більшою, потрібно чітко знати, які ж першочергові дії необхідно зробити.

1533934_602383426465513_1799105386_nПунктом 2.10 Правил дорожнього руху України визначені обов’язки водія у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди. Отже, в такому випадку водій зобов’язаний:
а) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди;
б) увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки відповідно до вимог пункту 9.10 цих Правил;
в) не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди;
г) вжити можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим, викликати карету швидкої медичної допомоги, а якщо це неможливо, звернутися за допомогою до присутніх і відправити потерпілих до лікувального закладу;
ґ) у разі неможливості виконати дії, перелічені в підпункті “г” пункту 2.10 цих Правил, відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки; у лікувальному закладі повідомити своє прізвище та номерний знак транспортного засобу (з пред’явленням посвідчення водія або іншого документа, який посвідчує особу, реєстраційного документа на транспортний засіб) і повернутися на місце пригоди;
д) повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи підрозділ міліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття працівників міліції;
е) вжити всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організувати об’їзд місця пригоди;
є) до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки).

Після прибуття ДАІ раджу приймати активну участь в огляді місця ДТП, проведенні вимірювань та складанні протоколу огляду і схеми. Так ви мінімізуєте можливість внесення в документи неточностей та будете більш детально знати всі обставини пригоди. Не раджу давати будь-які свідчення без участі адвоката. Навіть в тому випадку, коли ви абсолютно впевнені в своїй правоті.

Власникам полісів КАСКО раджу також перечитати вказані в них обов’язкові дії при потраплянні в ДТП, оскільки недотримання певних ваших обов’язків може вартувати вам відмови у страховій виплаті.

Теґи: , , , , , ,  

Залишити коментар

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: