Колектори або не такий страшний чорт, яким хоче здаватись

Кілька років тому Україна переживала справжній кредитний бум. Кредити на різні потреби банки видавали всім підряд не обтяжуючи себе перевіркою платоспроможності позичальників, а кредитні картки просто нав’язували своїм клієнтам за будь-якої зручної нагоди. Та у всього є свій початок і свій кінець. Тому сьогодні банки мають солідні портфелі проблемних кредитів, борги по яким необхідно якось стягувати, а позичальники солідні борги, які потрібно віддавати, але не зрозуміло як. Тому досить часто кредитори вдаються до послуг так званих колекторів.

За останні кілька років мені довелось вислухати багато історій про «страшних колекторів» та методи їхньої роботи. І багато з цих розповідей я почув не від самих боржників, а від їх родичів, з яких намагались таким чином вичавити зовсім не їхні борги. Всі ці історії об’єднує одне: люди абсолютно не розуміють хто такі колектори та принцип їхньої «роботи».

Діяльність колекторів в Україні не врегульована законом. Тому не можна говорити й про наявність визначених законом процедур, відповідно до яких вони б могли діяти з метою стягнення заборгованості. Люди отримують різноманітні листи з зображеннями грізних штампів «ДО ВИКОНАННЯ», погрозами проникнення до їх житла та конфіскації майна, телефонні дзвінки та навіть підроблені рішення судів. І люди починають боятися та робити необдумані кроки. Для того щоб бути спокійним необхідно знати декілька речей.

Банки не передають колекторам права на ваш борг. Вони лише надають їм інформацію про вас та вашу заборгованість. Тому вимагати від вас погашення заборгованості може лише банк.

Банк, як правило, вдається до послуг колекторів тоді, коли стягнення боргу в правовому полі є для нього проблемним. Наприклад, коли пропущено строк позовної давності або сума боргу надто мала, щоб нести витрати, пов’язані з розглядом справи в суді та примусовим виконанням рішення. Або ж кредитор розуміє, що у боржника просто немає ні джерел доходу, ні майна щоб погасити заборгованість.

Примусове стягнення заборгованості і пов’язані з цим проникнення до житла, конфіскація майна, його оцінка, продаж – можливі виключно на підставі рішення суду в рамках виконавчого провадження. І вчинятися такі дії можуть лише державними виконавцями (трохи пізніше з’являться і приватні виконавці), але аж ніяк не колекторами.

Потрібно розуміти, що за їх погрозами примусово щось у вас відібрати, не буде реальних дій. Вся «робота» колекторських компаній направлена лише на створення психологічного дискомфорту, що змусить боржника платити. І тут дуже важливо звернути увагу на такий момент: якщо хтось піддається такому незаконному впливу, то тиск лише посилюється. Якщо ж не піддаватись, то через деякий час вас просто залишать у спокої.

Теґи: , , , , , , , , , , , , , , ,  

Залишити коментар

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: