Кредитні афери патріотичного банку

Дуже зручно мати в своїй кишені кредитну картку: в будь-який момент можеш скористатись досить солідною сумою, але готівки з собою не носиш та й гроші витрачаєш чужі. Правда, віддавати доведеться свої. При чому може так статись, що зажадають від тебе значно більше, ніж ти взяв. І справа тут зовсім не в процентах.

До Адвокатського бюро Геннадія Нікішова «Консільєрі» звернулись два клієнти до яких один з комерційних банків подав позови про стягнення заборгованості за кредитними договорами. Спільними в їх історіях були банк, що позиціонує себе дуже патріотичним, та вимога стягнути кошти, що отримані начебто за кредитною карткою. При цьому один стверджував, що гроші якщо й отримував, то вже давно повернув, але квитанції не збереглись, а інший заперечував сам факт отримання грошей. Спершу, визнаю, віднісся до цих історій досить скептично – за свою адвокатську практику наслухався я вже різноманітних історій…

Мій скептицизм безслідно розвіявся при детальному вивченні позовів банку та доданих до них документів.

В обох випадках банк хотів стягнути гроші фактично лише за те, що їх клієнт носив в кишені кредитну картку. Саме так, не користувався коштами, а мав в розпорядженні картку. Підтверджувати факт отримання готівки з карткового рахунку чи використання кредитних коштів будь-яким іншим способом  банк навіть не намагався. Більш того, в одному з випадків позивач намагався видати анкету-заяву, в якій і слова немає про отримання картки, за підтвердження отримання відповідачем кредитної картки зі встановленим кредитним лімітом на досить серйозну суму. Спроба була наполегливою, але марною – читати вміємо, суд переконувати теж.

Працівник банку, який готував позов, певно розраховував, що достатнім доказом наявності боргу буде наданий суду його розрахунок. Здається, можна було б з цим і погодитись, бо і підпис на ньому є, і печатка. Навіть цифри якісь в різних стовбцях і ті є. Тільки логіки ніякої немає. Бо ні номеру рахунку не зазначено, ні номеру картки і, навіть, відсоткова ставка в позовній заяві вказана одна, а в розрахунку вона зовсім інша.

Не буду перевантажувати читача юридичними тонкощами цих справ. Скажу лише, що в обох випадках ситуація вирішилась на користь наших клієнтів. Один позов банк сам попросив залишити без розгляду після ознайомлення з підготовленими нашим бюро письмовими запереченнями. В другому випадку банк вирішив йти до кінця, але суд відмовив в задоволенні позову і це рішення відстояне нами в суді апеляційної інстанції.

Якщо у вас виникли подібні проблеми, то не варто опускати руки. Варто сміливо відстоювати свої права. Карел Чапек сказав чудові слова: «Є декілька способів розбивати сади: кращий з них – доручити цю справу садівникові». Тому вирішення подібних проблем буде правильним доручити професіоналам. Це потребує певних фінансових витрат, але вони будуть значно меншими за шахрайську кредитну кабалу.

Теґи: , , , , , , , , ,  

Залишити коментар

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: