Мій адвокатський фейл

Хто з адвокатів не припускався помилки просити суд апеляційної інстанції ухвалити виправдувальний вирок? Певно тільки дуже розумні та уважні адвокати не потрапляли в цю пастку, яку законодавці поставили нам в Кримінально-процесуальному кодексі та дбайливо перенесли її і в Кримінальний процесуальний кодекс України.

Я адвокат не дуже розумний і часто неуважний, тому в цю пастку таки потрапив і в одній з апеляцій замість того, щоб просити суд закрити справу, попросив  для клієнта виправдувальний вирок.

Починається судове засідання і головуючий, такий огрядний бородатий дядечко, починає насідати на мене з питанням:

– Адвокат, коли ви зазначали в своїй апеляційній скарзі, що просите ухвалити виправдувальний вирок, то якою нормою закону керувались?!

– Кримінально-процесуальним кодексом України, шановний суд.

– Якою саме нормою?!

– Я… зараз – і починаю гортати кодекс, хоча в той момент забув де і шукати потрібне.

– Адвокат, може вам дати час для виправлення апеляційної скарги і перенести засідання?!

Дати час? Перенести засідання? Ага, справа по ДТП зі смертельним, в залі сидить половина рідного села мого клієнта, які приїхали його підтримувати. І тут адвокат, який не зміг правильно написати апеляцію. Звичайно, перенесення засідання – це саме те, що мені зараз потрібно. Наслухаюсь такого!

І тут я чую шепіт: «Закрити. Справу закрити». Жінка-суддя, що сидить до мене найближче з колегії, прикривши обличчя рукою дивиться на мене і шепоче ці рятівні слова. Ну звичайно, закрити справу!

– Ваша честь, я допустив технічну помилку в апеляції. Прошу суд закрити справу.

– Добре, тоді продовжуємо розгляд.

Ось так мене врятувала суддя. До речі, справу тоді повернули на додаткове розслідування. Там вона десь і згинула. А клієнт, замість чотирьох років неволі за вироком районного суду, вийшов з-за грат та живе нормальним життям.

Далі буде…

Теґи: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,  

Залишити коментар

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: