На відпочинок з дитиною за кордон

З настанням літа особливо актуальним для багатьох стає питання: як поїхати відпочивати з дитиною за кордон і не вмовляти одного з батьків надати відповідну довіреність? Адже часто це є способом маніпуляції того з батьків, хто з сім’єю не проживає. Але все стає значно простішим, якщо така особа ухиляється від сплати аліментів.

Статтею 313 Цивільного кодексу України передбачено, що фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними, крім випадків, передбачених законом.

Аналогічні положення містяться і в статті 157 Сімейного кодексу України, але вона містить ще й норму про те, що той із батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина, самостійно вирішує питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку, за наявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби, про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

Пунктом 7 розділу ХVІ Інструкції з організації примусового виконання рішень передбачено, що у разі надходження до органу державної виконавчої служби заяви стягувача про видачу довідки про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання (далі – довідка), орган державної виконавчої служби протягом десяти днів видає стягувачу довідку за встановленою формою (додаток 16), яка скріплюється печаткою органу державної виконавчої служби.

Відповідно до Правил перетинання державного кордону України виїзд з України громадян,  які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків здійснюється у разі пред’явлення виданої  органом  державної  виконавчої  служби  довідки  про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

Отже, для безперешкодного виїзду за кордон дитини, один з батьків якої ухиляється від її утримання, необхідно: рішення суду про стягнення аліментів, відкрите виконавче провадження, заборгованість зі сплати аліментів за шість місяців (сукупний розмір) та довідка державного виконавця.

Теґи: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,  

Залишити коментар

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: