Порада від Consigliere

Обшук. Таке «щастя» може трапитись як у вас вдома, так і в офісі. І бути до нього повністю готовим вам навряд вдасться. Та все ж прикладіть зусиль щоб не наробити дурниць самому і не дати обдурити себе.

Починається обшук з того, що слідчий або прокурор має пред’явити відповідну ухвалу слідчого судді та вручити її копію. В ній має бути зазначена дата, до якої обшук може відбутись. Якщо такої дати немає, то перевірте чи не минув місяць з дня постановлення ухвали суддею. Якщо минув, то обшук буде незаконним. Потрібно звернути увагу на відповідність адреси, де дозволено обшук, тій де його фактично намагаються провести. Також перевірте документи слідчого чи прокурора і чи він є саме тією особою, якій суддя дозволив провести обшук.

Поширеною є практика, коли для обшуку слідчий залучає понятих, які прибули з ним же. Думаю зрозуміло, що ці поняті підтвердять і відшукання у вас тонни кокаїну, якщо їх попросять. Тому спробуйте запросити ще понятих, яким можете довіряти. Наприклад, сусідів. Закон говорить, що понятих не може бути менше двох, але не забороняє щоб їх було, наприклад, чотири. Ну а далі слідкуйте за руками. Щоб у вас не з’явилось того, чого не було, і не зникло щось, що таки було. Наприклад, гроші чи цінності. Такі випадки, нажаль, не рідкість.

Закінчується обшук складанням протоколу з зазначенням всього, що вилучається. Один примірник має бути вручений вам. Читайте уважно і звіряйте з тим, що фактично знайдено та вилучається. У випадку невідповідності пишіть зауваження.

Під час обшуку може бути присутній адвокат. Слідчі дуже неохоче його допускають, але щоб вберегти себе прикладіть максимум зусиль для його залучення. Ну а про відповідний договір з адвокатом варто подбати заздалегідь.

Теґи: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,  

Залишити коментар

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: