Порада від Consigliere

Наступна інформація буде цікава, перш за все, для власників та керівників бізнесу. Мова піде про тимчасовий доступ до речей і документів. Раніше це називалось «виїмка».

Насамперед, слід чітко розмежовувати тимчасовий доступ та обшук. Як перше, так і друге можуть бути здійснені лише з дозволу слідчого судді (за деякими виключеннями). Але якщо при проведенні обшуку уповноважена особа самостійно відшукує у вас речі та документи і наділена правом вчиняти для цього певні дії (проникати до приміщень, відкривати сховища та інше), то при тимчасовому доступі така особа наділена правом ознайомитися з речами і документами, зробити їх копії та вилучити лише ті речі і документи, що будуть їй надані вами ж. Без права відшукувати їх самостійно.

На що ж звертати увагу. Перше – це ухвала суду, де має бути зазначено: дата постановлення ухвали; особа, якій надається право доступу до речей і документів; особа, що має надати такий доступ; речі та документи, до яких повинен бути наданий доступ; строк дії ухвали. Виконати таку ухвалу має право виключно та особа, яка в ній зазначена. І лише у визначений в ній строк, який не може перевищувати одного місяця.

Про тимчасовий доступ складається протокол з описом вилучених речей і документів, який вручається володільцю. Також слід знати про один дуже важливий момент: при вилученні документів ви маєте право зробити та залишити собі їх копії. Дуже актуально при вилученні, наприклад, первинних бухгалтерський документів.

І потурбуйтесь про участь в тимчасовому доступі адвоката. Проблем менше буде.

Теґи: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,  

Залишити коментар

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: