Порада від Consigliere

Дати показання можна завжди, а от відмовитись від них дуже важко. Ні, не важко. Неможливо. Так, звичайно, закон не дозволяє суду під час ухвалення вироку використовувати показання, які дав підозрюваний під час досудового слідства, і в суді можна все заперечити та послатись на психологічний тиск або й насильство. Та потрібно враховувати суто психологічні моменти.

По-перше, не думайте, що допитом все й закінчиться. Слідчий, обов’язково захоче «закріпитись» іншими доказами. Тому після допиту, раз ви налаштовані на розмову, з вами проведуть ще й, наприклад, слідчий експеримент, де ви самі не лише розкажете, а й детально покажете, як розгортались події. І обов’язково з відеозаписом. А тепер подумайте: чи зможете ви після цього відмовитись від своїх же слів? Чи буде вам комфортно в суді, коли цей відеозапис буде відтворений?

По-друге, не варто відкидати явище психологічного реактансу. Суть цього явища полягає в тому, що значущість тієї інформації, яку заборонено використовувати, підвищується.

У вашому ж випадку ті свідчення, від яких ви відмовитесь, і будуть для судді «забороненою» інформацією. Можливо, найціннішою інформацією. Тому для нього ви будете винним. І він, можливо й сам того не усвідомлюючи, забуде про роль судді та зробить все, щоб не дати вам викрутитись.

Теґи: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,  

Залишити коментар

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: