Порада від Consigliere

Не вірте слідчому та оперативникам. Ніколи. Навіть якщо вони говорять правду. Тоді вже точно не вірте, бо насправді вас лише хочуть переконати в тому, що знають все, тоді як знають мало і саме від вас намагаються взнати більше. Та й знати, не означає володіти доказами. Тоді як ви можете своєю розповіддю на ці докази вказати і тим самим погіршити своє становище.

Ігноруйте різні психологічні прийоми на кшталт «злий та хороший поліцейський» та «я ж хочу тобі допомогти». У мене був клієнт ветеран-афганець в справі про хабарництво. Слідчому вдалось один раз заманити його до себе без мене. Клієнту було сказано, що це в його інтересах прийти без адвоката і він навіть не повідомив мені про візит до слідчого. Так результатом цього візиту стало налагодження таких довірливих стосунків між слідчим і підозрюваним, що рятуючи останнього від абсолютно дурних кроків мені доводилось долати його ж опір. Наприклад, коли ми вже вдвох з’явились для проведення процесуальних дій, то в кабінеті слідчого з колонок комп’ютера лунало: «В Афганистане, в черном тюльпане, с водкой в стакане…». І мені довелось прикласти чимало зусиль, щоб відмовити клієнта від надання зразків голосу для проведення фоноскопічної експертизи, яка слідчому була ой як потрібна!

Для того щоб не потрапляти в подібні пастки запам’ятайте одне: ваші інтереси та інтереси слідчого ніколи не співпадають! Звичайно ж, якщо ви самі не хочете у в’язницю.

Теґи: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,  

Залишити коментар

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: