Порада від Consigliere

Не думайте, що змусити вас обмовити себе і визнати вину у злочині, якого ви не скоювали, дуже важко. Це значно простіше, ніж здається. І зовсім не обов’язково бити та катувати.

Вас запросили на допит в справі про вбивство сусіда, з яким нещодавно ви конфліктували. Хай і без великого бажання, але ви з’явились до слідчого. Вам же нічого приховувати тому прийшли самі – без адвоката. Не те щоб ви зовсім не бачили потреби в його присутності і допомозі, але не хочете створювати враження ніби ховаєтесь за його спиною. З цієї ж причини ви не перервали допит, коли відчули по запитанням, що поліція явно вважає вас причетним до вбивства. Ось тут пастка може й захлопнутись. І не важливо яким методом, важливо, що після цього ви майже гарантовано будете визнані винним. Врятувати вас зможуть лише дуже вагомі докази невинуватості, які, до речі, необхідно ще й здобути. Слідчий, звичайно, цього робити не буде.

Суддя Верховного суду США Вільям Бреннен якось поділився своїм спостереженням щодо системи кримінального правосуддя: «Унаслідок зізнання інші аспекти справи стають поверховими; справжній судовий процес, куди не кинь, починається після отримання зізнання». Дійсно, хто ж повірить, що нормальну людину можна змусити обмовити себе без погроз, насилля або тортур? Ви ж і самі в це зараз не дуже вірите. Просто пам’ятайте, що неприємності починаються з недбалого відношення до свого захисту.

Теґи: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,  

Залишити коментар

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: