Порада від Consigliere

Завжди будьте пильними при проведенні з вами будь-яких слідчих дій. Не підписуйте документи зміст яких ви не знаєте і які не прочитали. Ніколи. Ні, я не закликаю вас відмовлятись будь-що підписувати. Повірте, така поведінка не буде мати позитивного для вас результату. Набагато ефективніше прискіпливо вивчати кожен документ і у випадку виявлення в ньому неточностей робити про це письмові зауваження.

Часто доводиться спостерігати як слідчі абсолютно невимушено та відверто нахабно підтасовують факти в процесуальних документах. Наведу один приклад.

Справа про серію крадіжок та пограбувань, що вчинені організованою групою. Але не в кожному епізоді приймали участь всі підозрювані. Та слідчі вирішили все ж спробувати прив’язати всіх учасників групи до кожного епізоду. В ізоляторі тимчасового тримання проведений одночасний допит трьох осіб і слідчі починають «дуже поспішати» та просять швиденько підписати протокол. Один з підозрюваних та його захисник не читаючи підписують протокол. Бо вони слідкували за тим, що слідчий пише і взагалі йому довіряють. Ми з колегою все ж починаємо розбирати каракулі слідчого. І з’ясовуємо, що показання саме того розумника, який підписав протокол не читаючи, перекручені та записані так, начебто він вказав на мого клієнта, як на співвиконавця. Хоча насправді він якраз заперечив його участь в події. Звичайно, був конфуз та навіть конфлікт, причому і з довірливим адвокатом. Ну а його клієнту довелось самому дописувати свої справжні показання в протокол.

Тому довіряти не варто. Варто уважно читати і бути прискіпливим.

Теґи: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,  

Залишити коментар

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: