Порада від Consigliere

Під час розгляду слідчим суддею клопотання про обрання запобіжного заходу, особливо якщо йдеться про тримання під вартою, актуальним є питання: давати підозрюваному показання чи ні? Важко відповісти на нього однозначно, адже все залежить від конкретних обставин. Але я точно можу сказати чого вам не варто робити в будь-якому випадку.

Декілька раз доводилось ставати свідком такої ситуації, коли при обранні запобіжного захисту підозрюваний визнавав свою вину і говорив слова каяття. При чому робив він це маючи плани надалі відмовитись і від визнання вини. Просто вважав, що зараз суддя буде до нього добрішим і відпустить додому. Особливо неприємно, що робилось це ще й за порадою адвоката. Буду відвертим, майже завжди це закінчувалось погано. Судді люди прагматичні. Але і це ще не все. Хоча закон дійсно забороняє використовувати будь-які заяви, пояснення підозрюваного, що зроблені ним під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, для доведення його вини, але вони будуть використані. Обов’язково і саме для цього. При розгляді кримінального провадження в суді, хоча ви і будете заперечувати свою вину, прокурор обов’язково зверне увагу суду на визнання вами вини раніше. Так, розумний суддя ніколи не пошлеться на цю обставину у вироку. Але його відношення до вас, думка про вашу вину – будуть формуватись під впливом зізнання.

Я не хочу сказати, що все безнадійно, але не потрібно необдуманими вчинками погіршувати своє і без того не дуже хороше становище.

Теґи: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,  

Залишити коментар

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: