Про ремонт, шум та спокій

 

Думаю, що багато хто потрапляв в ситуацію, коли в сусідній квартирі йде ремонт і шум стає дуже надокучливим. Навіть прислів’я таке почув, що куди б ти не переїхав – сусід з перфоратором знайде тебе всюди. Спробуємо розібратись: чи завжди варто терпіти шум чи краще змусити рахуватись з вами та поважати право почуватись у власному помешканні комфортно.


    Життя не стоїть на місці і всі ми час від часу намагаємось зробити кращим своє помешкання. І звичайно це не можливо зробити в абсолютній тиші та не завдавши будь-кому незручностей, в тому числі й шумом ремонтних робіт. Але можна це робити в робочі дні та в робочий час, не спричиняючи сусідам особливих незручностей, а можна довбати стіни перфоратором в суботу та неділю починаючи з восьмої години ранку. Якщо перший варіант є цілком нормальним, то другий абсолютно ні. І в тому випадку, коли хтось з ваших сусідів обрав саме другий варіант і вам не хочеться терпіти шум, то можете сміливо вимагати від них його припинення. І така ваша вимога буде абсолютно обґрунтованою з точки зору закону.
    Відповідно до статті 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» жилі будинки та прибудинкові території відносяться до так званих захищених об’єктів.
    Вказаним законом також встановлено, що на захищених об’єктах проведення ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, у робочі дні забороняється з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні – цілодобово.
    Право затверджувати правила дотримання тиші в населених пунктах і громадських місцях з урахуванням особливостей окремих територій надано також органам місцевого самоврядування. В нашому місті, наприклад, рішенням міської ради від 05 червня 2012 року № 1710 затверджені Правила благоустрою міста Кіровограда. Відповідно до них проводити ремонтні та будівельні роботи в житлових будинках, квартирах, офісах, що розташовані у житлових будинках, забороняється з дев’ятнадцятої до восьмої години. У святкові та неробочі дні впродовж доби, звичайно.
    Порушення вимог вказаного закону та правил тягнуть за собою адміністративну відповідальність за статтею 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Право скласти протокол про адміністративне правопорушення в такому випадку надане працівникам міліції. Отже, якщо ваші справедливі вимоги про припинення шуму не будуть почуті, то слід телефонувати за всім знайомим телефонним номером.

Теґи: , , , , , ,  

Залишити коментар

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: